Berneński Pies Pasterski – wygląd

Zdjęcie znalezione na stronie Zwierzetadomowe.com

Berneński pies pasterski to wyjątkowa rasa psów. Wywodzi się ona ze Szwajcarii i przez wiele lat ewoluowała. Jeszcze 100 lat temu było znane jedynie czarne umaszczenie, a obecnie pies ten posiada umaszczenie trójkolorowe. Psy te należą do psów pracujących, ponieważ od początku w Szwajcarii były wykorzystywane do wielu czynności.

Obecnie najczęściej pomagają w ratownictwie górskim, albo są wykorzystywane jako psy stróżujące czy psy do towarzystwa. Psy tej rasy, pozbawione są agresji w związku z tym, świetnie sprawdzą się w roli towarzysza rodziny. Lubią towarzystwo ludzi, a także akceptują inne zwierzęta. Jednak zanim podejmiemy decyzję o zakupie psa tej rasy pamiętajmy, że jest to rasa duża. Ich wysokość sięga około 70 centymetrów, a waga waha się w granicach 40 – 60 kilogramów.

Wiele zależy od tego czy zdecydujemy się na sukę, która jest mniejsza i lżejsza czy na psa. Psy te oprócz naszej miłości wymagają także odpowiedniej pielęgnacji długiej sierści oraz codziennej dużej dawki ruchu.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*