Grzywacz chiński – opis rasy

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jedną z bardzo nietypowych ras psów jest grzywacz chiński. Jest to rasa psów idealna dla osób, które są alergikami i albo są uczulone na sierść psa albo też obawiają się, że mogą się na tą sierść uczulić. Psy te bowiem są prawie zupełnie pozbawione sierści. Skąpe jej ilości występują jedynie na głowie psa, ogonie oraz łapach. Z tego też powodu jest to też rasa wręcz idealna dla osób, które nie lubią regularnie szczotkować swoich psów i usuwać z dywanu czy własnych ubrań ton psiej sierści.

Grzywacz chiński ze względu na swoją sierść należy do ras psów nagich. Są to też psy raczej niewielkich rozmiarów. Z tego też względu mogą być z powodzeniem wybierane przez mieszkańców niewielkich mieszkań w blokach. Grzywacze chińskie są psami, których typową cechą charakteru jest wyjątkowa pogodność. Są to psy, które nie lubią zostawać same. Świetnie odnajdują się w towarzystwie innych psów. Bardzo lubią ruch, dlatego też są idealne dla osób, które na przykład lubią poranne biegi. Nie powinny ich za to wybierać osoby preferujące leniuchowanie.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*