Pies Airedale Terrier – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Animalsadda.com

Airedale terrier charakteryzuje się rudawą, krótką szorstkowłosą sierścią. Dzięki temu nie gubi on włosów, co nie wymaga ciągłego wyczesywania psa, jednak warto zwrócić uwagę, że wymaga on i tak stałej pielęgnacji. Polega ona na tak zwanym trymowaniu, czyli po prostu skubaniu sierści. Dzięki temu włosy naszego pupila stają się lśniące i nabierają pięknego koloru. A jak często należy dokonywać tego zabiegu?

Otóż rozpoczynamy go w trzecim miesiącu życia szczenięcia, a następnie również powtarzamy co najmniej raz na trzy miesiące. Jeżeli sami nie potrafimy tego robić w odpowiedni sposób, najlepiej udać się w tym celu do psiej kosmetyczki. Jak widzimy nie jest to zadanie wymagające od nas specjalnego wysiłku – czesanie psów, które gubią sierść wymaga od nas często poświęcenia na to znacznie większego czasu.

Oprócz tego, powyższa rasa psów nie wymaga żadnych innych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy jeszcze tylko kąpiel dwa, trzy razy w roku, a także oczywiście podcięcie raz na jakiś czas pazurów.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*