Pies Akita – charakter

Zdjęcie znalezione na stronie Pets4homes.co.uk

W związku z tym, iż Akita inu należą do rasy psów myśliwskich, o pierwotnych psich cechach (jest to bowiem gatunek, w który człowiek ingerował jedynie w minimalnym stopniu) mają silny i zawzięty charakter. Są to psy pełne dumy, nieznoszące najczęściej sprzeciwu, znające swoją wartość. Myliłby się jednak ten, kto uważa, że są one przy tym agresywne i nieprzyjazne człowiekowi.

Otóż nic bardziej mylnego! Zaznaczyć należy, iż pomimo swojej niezależności i siły charakteru są to psy niezwykle przyjazne i bardzo przywiązujące się do swojego właściciela. Jak najbardziej nie mamy tu do czynienia z agresywną rasą typu pit bull, buldog amerykański, czy dog.

Jeżeli tylko wychowamy naszego Akitę inu w odpowiedni sposób, pokazując mu odpowiednie miejsce i ucząc szacunku do człowieka, okaże się on łagodny i przymilny, niczym tradycyjny kundelek. Warto jednak zaznaczyć, że są to zwierzaki raczej zazdrosne, niechętnie patrzące na konkurencję, także chowanie ich w towarzystwie innych psów raczej odpada.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*