Pies Amstaff – higiena

Zdjęcie znalezione na stronie 1zoom.net

Utrzymując psa w odpowiedniej czystości możemy mu zapewnić ładny wygląd i zdrowie. Malutkie szczeniaki od samego początku powinny być przyzwyczajane do zabiegów pielęgnacyjnych i utrzymywania higieny. Ważne jest szczotkowanie małego amstafa. Powinniśmy tę czynność wykonywać miękka szczotką lub kawałeczkiem irchy.

Czesanie starszego psa- kilkumiesięcznego może się już odbywać przy pomocy twardszej szczotki z naturalnego włosia. Pies powinien być szczotkowany codziennie. Zabronione jest kąpanie małych piesków, które nie ukończyły jeszcze ośmiu miesięcy, a wszelkie zabrudzenia na sierści należy usuwać przy pomocy zwilżonej wodą szmatki. Należy dbać także o uszy naszego amstafa. Po każdej kąpieli, która powinna być ostatecznością, powinniśmy dokładnie wyczyścić uszy psa, aby nie doprowadzić do ich zapalenia. 

Jeśli zauważymy, że nasz pies ma zbyt długie pazury, powinniśmy pobiegać z nim po asfalcie, ta czynność spowoduje, że dotrą się one do odpowiedniej długości. Mówiąc o higienie amstafów, nie wolno zapomnieć o zębach, do czyszczenia których używa się past zawierających odpowiednią kredę, a także często spotyka się jak podczas zabawy ludzie dają psom do gryzienia kawałki szmat, które są nasączone wodą utlenioną.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*