Pies Barbet – budowa

Zdjęcie znalezione na stronie Dogtime.com

Barbet jest psem średniej wielkości. Wysokość samców dochodzi do 65 cm, a suk do 61 cm. Ważą od 17 do 28 kg. Brak zarobkowych pseudohodowli sprawia, że barbet jest psem rzadkim, nie obciążonym genetycznie różnymi chorobami i uchodzi za rasę zdrową.

Jego pielęgnacja polega głównie na czesaniu gęstej sierści co najmniej raz na tydzień i jej sporadyczne strzyżenie. Osobniki przygotowywane na wystawy wymagają więcej zabiegów kosmetycznych. Barbety żyją średnio 13 – 15 lat. Przebywający w dobrych warunkach i prawidłowo odżywiany czworonóg ten może żyć nawet 17 lat. Psy barbety są pozbawione wszelkiej agresji, i do funkcji psa obronnego raczej się nie nadają. Głośnym i nieustępliwym szczekaniem barbet informuje jednak o pojawieniu się intruza.

Pies ten jest podatny na szkolenia, szybko i z ochotą się uczy. Wygląda na to, że barbet jest psem mało uciążliwym, a może dostarczyć dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. W Polsce rasa ta jest jakby rozwojowa. Kilka lat temu było ich tylko 9 sztuk, obecnie jest ich około 30.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*