Pies Basset Artezyjsko Normandzki – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Psy rasy basset artezyjsko normandzki są przeznaczone dla ludzi cierpliwych i wyrozumiałych. Jeżeli chcemy mieć czyściutkiego psa, który o swoją higienę zadba sam, przy naszym niewielkim zaangażowaniu to raczej powinniśmy pomyśleć o jakiejś innej rasie. Bassety mają to do siebie że strasznie się śliną, a to nie jest miły widok.

Dodatkowo psy te strasznie się brudzą podczas spacerów. Jako ciekawostkę można podać fakt, że najbardziej brudzą się u tego psa uszy, do których może dostać się niemalże wszystko od błota z kałuż, piach, aż po resztki jedzenia z miski. O uszy naszego pupila musimy zatem dbać w szczególny sposób ponieważ nie mają one naturalnej wentylacji i w przypadku dłuższego zalegania osadów, bardzo często dochodzi do zapalenia. 

Kolejnym miejscem o które trzeba zadbać u psa rasy basset artezysjsko normandzki to kręgosłup. Za czasów szczenięcych baseta trzeba wnosić i znosić po schodach. W okresie późniejszym nie należy go zbytnio obciążać, poprzez gonitwy czy skoki po nierównej nawierzchni.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*