Pies Basset Bretoński – rozmnażanie

Zdjęcie znalezione na stronie Opsach.pl

W Polsce psy rasy basset bretoński, są prawie nie spotykane w hodowli. Żyje ich w naszym kraju zaledwie kilkanaście osobników. Nie wiadomo czy udał się krajowy miot. Wiadomo natomiast , że podczas jednego miotu suka rodzi od 6 do 10 szczeniąt. Zdarzają się również wyjątkowo liczne mioty kiedy na świat przychodzi nawet 14 szczeniąt.

Bassety bretońskie cechuje jednolite umaszczenie – kolor ceniony przez hodowców to złoty, czasem z białą plamką na piersi lub szyi. Wysokość w kłębie powinna być między 32 a 38 cm. Sierść powinna być krótka, twarda i szorstka. Sylwetka podobnie jak u innych psów rasy basset charakteryzuje się długim tułowiem i stosunkowo krótkimi nogami. Głowa jest wydłużona z ciemnym nosem najlepiej koloru czarnego lub ciemnobrązowego i owalnymi uszami, które są pofałdowane u nasady i silnie osadzone na linii oczu.

Oczy psa powinny być ciemne o żywym przenikliwym spojrzeniu. Bassety mają krótką, bardzo umięśnioną szyję, a nogi lekko zakrzywione. Ogon mają gruby, który zwęża się ku dołowi, układając się w kształt sierpa.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*