Pies Beauceron – informacje

Zdjęcie znalezione na stronie Petpaw.com.au

Beauceron to rasa psów wywodząca się z Francji, a dokładniej z regiony Beauce. Ten francuski pies jednak nie ma nic wspólnego ze stereotypem „francuskiego pieska”. Wręcz przeciwnie. Psy tej rasy mogą być agresywne w stosunku do innych samców i są one także nieufne w stosunku do obcych.

Wymagają od właściciela sporo pracy, dlatego zaleca się kupno tego owczarka jedynie doświadczonym hodowcom. Rasa tych psów, jest jeszcze mało znana w naszym kraju, a znacznie więcej osób, kojarzy u nas briarda. Kiedyś beauceron uważany był za krótkowłosą odmianę briarda, natomiast w tej chwili uważa się, że jest to osobna rasa. Beauceron ma krótką sierść, a jego umaszczenie jest przeważnie czarne podpalane lub arlekiny. Psy tej rasy jak większość owczarków, wymaga dużej dawki ruchu.

Zanim więc kupimy psa tej rasy powinniśmy dobrze się zastanowić czy jest to pies dla nas. Choć dobrze czuje się w mieszkaniu to i tak należy zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu. Psy te dzięki krótkiej sierści nie ważą dużo jak na swój wzrost. Ich waga to około 35 kilogramów na 70 centymetrów wysokości.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*