Pies Bokser – aktywność

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Bokser to rasa psów, która uważana jest za rasę pracującą. Dlatego też często można spotkać dzisiaj przedstawicieli tej rasy na czynnej służbie w Policji. Jednak oprócz zadań stróżujących ten pies świetnie sprawdzi się w dogoterapii.

Boksery to rasa mało wymagająca, gdyż posiada bardzo krótką i twardą sierść, która nie wymaga częstej pielęgnacji. To idealny towarzysz, który ciągle jest energiczny, wesoły i skory do zabaw. Boksery idealnie nadają się do zabaw z dziećmi, gdyż są bardzo cierpliwe w stosunku do nich. Ich wygląd może wzbudzać lęk i z tego powodu niewiele osób, zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę boksery to bardzo łagodne psy. Boksery nie posiadają podszerstka, przez co źle znoszą zimno, a z powodu budowy kufy, również wysokie temperatury nie wpływają na nie dobrze. W związku z tym bokser nie jest psem, który mógłby mieszkać w budzie czy kojcu.

Ponieważ psy tej rasy są bardzo żywiołowe to bardzo chętnie będą bawić się ze swoim panem jak i z całą rodziną. Należy poświęcić codziennie trochę czasu na zabawy ze swoim psem, aby mógł rozładować energię.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*