Pies Chart Arabski – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Opsach.pl

Każda rasa psa potrzebuje innej pielęgnacji. Są psy bardziej wymagające, które wręcz potrzebują różnych zabiegów pielęgnacyjnych, a są i takie przy których nie trzeba robić praktycznie nic w tym względzie. Kupując nowego psa musimy oczywiście wybrać na jakiego psa się decydujemy.

Jeśli wybierzemy charta arabskiego postawimy na psa który tejże opieki pielęgnacyjnej nie wymaga. Pies ten potrzebuje jedynie dbania o sierść która u tej rasy jest bardzo cienka. Sloughi praktycznie wcale nie linieje. W związku z tym nie trzeba go wyczesywać. Oczywiście można to zrobić co jakiś czas np. raz w tygodniu z konieczności zapobiegania różnorakim pasożytom i chorobom skórnym. Również, jeśli zauważymy trochę wypadającej sierści, możemy ją usunąć przez szczotkowanie.

Jednakże w przypadku tej akurat rasy wystarczy pamiętać o przetarciu co jakiś czas kawałkiem irchy bądź też zwilżona ściereczką. Zabieg ten jest bardzo prosty, a jednocześnie pozwoli utrzymać sierść psa w czystości i sprawi, że będzie ona wyglądać estetycznie.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*