Pies Chart Szkocki – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Psyrasy2.blogspot.com

Chart szkocki nie wymaga zbyt wielkiej troskliwości. Rzecz jasna ze względu na swoją średniej długości sierść potrzebuje częstszego czesania w celu zapobiegnięcia stanom zapalnym i pasożytom. Jednak w pozostałych aspektach nie jest już tak wymagający. Jedyne co potrzebuje to dużo ruchu na świeżym powietrzu.

Jest to jednak cecha wspólna dla wszystkich chartów. Należy się spodziewać że bieganie z takim psem może być znacznie męczące. Ruch jest konieczny, w przeciwnym razie pies może się nudzić i nawet wpaść w depresję. Najgorszy widok dla odpowiedzialnego hodowcy to widok zmęczonego życiem charta w tym też charta szkockiego. Bieganie i treningi ułatwiają też przemianę materii, a także rozwój tkanki kostnej i mięśniowej.

Pies tej rasy nie wymaga zbyt częstych kąpieli ponieważ ich nadmiar może doprowadzić do odtłuszczenia skóry. Wynika z tego, że charty szkockie są psami odpowiednimi również dla mniej doświadczonych treserów i właścicieli. Nie wymagają zbyt dużych nakładów a jednocześnie potrafią odwdzięczyć się miłością i oddaniem.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*