Pies Chart Węgierski – żywienie

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Charty węgierskie potrzebują dziennie ok. 400-450 g pożywienia, które dostarcza im niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników pokarmowych, a także tym sposobem energii potrzebnej do wykonywania przez nich różnych czynności.

Dawki jedzenia uzależnione są zarówno od wieku, wagi, ale także od aktywności fizycznej charta węgierskiego- wiadomo im więcej pies biega i się rusza, tym więcej potrzebuje pożywienia. W przypadku dorosłego psa, powinniśmy mu dostarczać od jednego do dwóch posiłków na dzień, w przypadku małych- trzy razy dziennie, gdyż potrzebuje on składniki odżywcze potrzebne do jego rozwoju i wzrostu. 

Żywność jaką podajemy naszym psom powinna być dobrej jakości, a także powinna to być zdrowa żywność, gdyż nieprawidłowe ich odżywianie prędzej czy później spowoduje problemy zdrowotne. Charty węgierskie odżywiają się zarówno karmą suchą, jak i posiłkami przygotowanymi przez swoich właścicieli. Należy także pamiętać o tym, aby psy te miały ogólnodostępną czystą, pitną wodę, której mogą się napić o każdej porze dnia lub nocy.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*