Pies Chow chow – wygląd

Zdjęcie znalezione na stronie Wallpapercave.com

Pieski te mają bardzo charakterystyczny i interesujący wygląd. Wyglądają jak duże, pluszowe zabawki, ale nie są one pozbawione charakterku. Często są również zwane chińskim szpicem.

Rzadko spotykana krótkowłosa odmiana jest spokrewniona z pierwotnymi psami importowanymi z Chin. Cieszy się ona coraz to większą popularnością. Posiadają one przeważnie umaszczenie koloru: czerwonego, niebieskiego, cynamonowego, czarnego, kremowego lub też białego. Kolor biały i kremowy jest bardzo rzadko spotykany. Okrywa włosowa obfita, gęsta, prosta i odstająca. Włosy okrywowe szorstkie w dotyku, a pokrycie miękkie i wełniste.

Chow-chow krótkowłosy ma włosy okrywowe krótsze niż 4 cm. Wysokość w kłębie sięga od 45- 53 cm, a waga waha się od 18-25 kg. Przy zakupie tego pieska, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nie miał on zbyt głęboko osadzonych, małych oczu o wywiniętej powiece- problem łzawiących oczu.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*