Pies Czin Japoński – charakter

Zdjęcie znalezione na stronie Panzwierzak.pl

Czin japoński to bardzo mały piesek, ważący niespełna 3 kg i mierzący niewiele ponad 20 cm. Ta rasa charakteryzuje się szczególną cechą, mianowicie spłaszczonym pyszczkiem. To sprawia, że jej przedstawiciele są bardzo podobni do swoich krewniaków, innych psów pochodzenia azjatyckiego – pekińczyków.

W przeciwieństwie do nich, Czin Japoński jest jednak nieco wyższy, a jego budowa bardziej krucha i delikatna. Sierść pieska jest długa, najczęściej barwy biało-czarnej, rzadziej biało-brązowej, z symetrycznie rozmieszczonymi łatami. Wokół oczu zawsze występują łaty ciemniejsze. W XIX wieku Cziny japoński stały się bywalcami salonów, jednymi z ulubionych piesków bogatych pań z wyższych sfer, a właścicielką psa tej rasy była nawet brytyjska królowa Wiktoria.

Tak pozostało właściwie do dnia dzisiejszego. Czin japoński jest wyłącznie psem do towarzystwa, jest łagodny i przyjacielski, a z racji swoich wymiarów i wyglądu, jest wybierany czworonożnego towarzysza życia przede wszystkim przez kobiety.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*