Pies Fila Brasileiro – wiadomości

Nie jest łatwo znaleźć psa, który byłby idealny dla rodziny. Niektóre zwierzaki bowiem potrafią przywiązywać się tylko do jednej osoby, inne z kolei pozostają dzikie i nieprzystępne wobec wszystkich. Inaczej jest z fila brasileiro. Jest to rasa zdolna pokochać jednocześnie kilka osób, które stale z nią przebywają i dzielą z nią teren. Fila wyjątkowym uczuciem darzą dzieci, są względem nich czułe i cierpliwe oraz bardzo opiekuńcze i na pewno nie pozwolą im zrobić krzywdy.

Pies ten zresztą przywiązuje się nie tylko do ludzi, ale też do miejsca. Dlatego wybornie nadaje się na stróża oraz obrońcę. Potrafi szybko zauważyć zagrożenie i poinformować właściciela o intruzie na swoim terytorium. Gdy zaś ktoś zaatakuje członka rodziny, w której żyje fila, wówczas staje się on wyjątkowo zaciekłym wojownikiem. Pies ten nie obawia się nawet stracić życia, aby obronić bliskie sobie osoby. Dlatego też rodzina może czuć się z nim w pełni bezpiecznie. Na pewno fila ją obroni, ilekroć zajdzie taka konieczność, a także na inne sposoby okaże jak bardzo jest wierny i oddany.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*