Pies Foksterier Krótkowłosy – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Psypsypsypsy.blogspot.com

Pielęgnacja foksteriera krótkowłosego nie jest rzeczą trudną. Sama nazwa tej rasy wskazuje, że krótka sierść będzie bardzo łatwa do pielęgnacji i opieki. Tak więc rasa ta będzie idealną, jeśli np. nie mamy zbyt wolnego czasu, aby długotrwale pielęgnować naszego psiaka.

Jeśli nie mamy psa wystawowego wystarczy zwykły tryb kąpieli tj. 1 – 2 kąpieli psa na rok i czesanie raz w tygodniu. Oczywiście w okresie linienia musimy wykonywać tą czynność delikatniej i staranniej. Taka częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych spokojnie wystarczy, aby nasz foksterier krótkowłosy miał sierść odpowiednio zadbaną. Inaczej sprawa ma się jednak, jeśli nasz pupil ma być pokazywany na różnorakich wystawach. Musi on wtedy być znacznie bardziej i częściej pielęgnowany.

Przykładowo, do takich czynności pielęgnacyjnych musimy dodać strzyżenie w miejscach, gdzie pies nasz ma zbyt długą sierść. Należy jednak pamiętać, aby z taką pielęgnacją nie przesadzać. Pamiętajmy, że dobro psa powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*