Pies Foksterier Szorstkowłosy – żywienie

Zdjęcie znalezione na stronie Foxnikodem.blogspot.com

Foksteriery szorstkowłose nie są zbyt wymagającymi zwierzętami, jeśli chodzi o żywienie. Mają one praktycznie takie same zapotrzebowania na składniki odżywcze jak większość psów. Jeśli decydujemy się na karmienie suchą karmą, trzeba mu podawać odpowiednio zbilansowaną, dobrej jakości karmę.

Musi być ona wysokoenergetyczna, dzięki czemu pies będzie miał zapewnione dużo energii, nawet jeśli jest psem pracującym. Również należy odpowiednio podejść do samej kwestii podawania jedzenia. Przez całe swoje życie psy powinny dostawać co najmniej dwa posiłki dzienne. Należy również pamiętać, aby pies nie miał dostępu do jedzenia przez cała dobę. Jeśli mamy szczeniaka, może my podawać też pewną dawkę mleka, aby wspomóc naturalny przyrost kości i sprawić by rozrastały się one zdrowo.

Foksteriery szorstkowłose mogą być tak samo karmione wyżej wspomniana suchą karmą, a także jedzeniem gotowanym. Należy jednak mieć na względzie, by nie zmieniać zbyt często psiej diety, bo może to spowodować problemy trawienne.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*