Pies Foxterier Krótkowłosy – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Psypsypsypsy.blogspot.com

Jak już wiemy, pielęgnacja jest stricte związana z czesaniem naszego pupila. Do tej czynności będzie nam oczywiście potrzebny metalowy grzebień z rzadkimi ząbkami. Czesaniu poddajemy wszystkie części ciała foxteriera krótkowłosego, a w sposób szczególny te miejsca, gdzie jego sierść jest nieco dłuższa. Czesanie powinno się odbywać minimum raz w tygodniu i powinniśmy na tę czynność poświęcić od 15 do 20 minut.

Pielęgnacja to także kąpiele pieska, które powinny się odbywać od 1 do 2razy w roku. Trzeba pamiętać o tym, że przed takim myciem powinniśmy dokładnie rozczesać psią sierść, natomiast po kąpieli, powinniśmy dokładnie go wytrzeć, wyczesać i wysuszyć suszarką- należy przy tym zachować ostrożność. Jako, że pieski te bardzo często chorują na zapalenie uszów, powinniśmy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji i kontrolowaniu ich co jakiś czas.

Należy także pamiętać o regularnym usuwaniu z nich włosków. Ważne także jest strzyżenie foxteriera krótkowłosego. Tę czynność możemy wykonać sami, a jeśli nie czujemy się na siłach, to lepiej udać się do salonu piękności dla zwierząt i tam z pewnością pieska “nie skrzywdzą”. Ważne przy tej rasie są szczepienia, zarówno te na wściekliznę, jak i na parwowirozę.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*