Pies Gończy Francuski – informacje

Zdjęcie znalezione na stronie Opsach.pl

Przed zakupem psa zastanawiamy się zawsze, do jakich zajęć go przeznaczymy. Musimy pomyśleć czy ma to być pies rodzinny, stróżujący czy też ma mieć jakąś jeszcze inną funkcję. Wyżej wspomniany gończy francuski nie jest do końca dobrym psem stróżującym. Oczywiście każdy właściciel inaczej rozumie obronę siebie i swojego podwórka.

Jednakże gończy francuski nie nadaje się zbytnio do tej roli, gdyż jest przyjacielski dla obcych i mile merda ogonem gdy przychodzą do domu. Z drugiej strony jednak psy te mają zwyczaj głośnego szczekania gdy widzą kogoś nieznajomego. Posiadają szczek głośny i donośny co jest niewątpliwą zaletą, gdyż łatwiej go usłyszeć. Gończy francuski nie należy do psów agresywnych i raczej nie obroni nas gdy ktoś nas zaatakuje.

Należy się więc poważnie zastanowić przy dobieraniu tegoż psa do takiej funkcji, gdyż może on w krytycznej sytuacji nie spełnić naszych oczekiwań. Owszem jeśli oczekujemy od psa tylko alarmowania to gończy francuski jest idealny. Najlepiej więc podjąć decyzję zgodną z własnymi upodobaniami i życzeniami.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*