Pies Gończy Polski – aktywność

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-koty.info

Pies to nie tylko przyjaciel i towarzysz w życiu. Pies może także robić coś więcej niż jedynie trwać przez całe życie przy swoim panu. Dla przykładu pies rasy gończy polski może z powodzeniem brać udział w konkursach albo wyścigach. Co powoduje, że właśnie gończy polski świetnie sprawdza się podczas psich wyścigów?

Otóż przede wszystkim jego warunki fizyczne pozwalają mu na łatwe pokonywanie konkurencji podczas zawodów. Gończy polski posiada bardzo atletyczną budowę, jest dosyć duży, ale przy tym bardzo zwinny. Jak na psa średniej budowy, mało waży, gdyż jego waga to w zasadzie same mięśnie. Posiada on dosyć wydłużoną sylwetkę, o kształcie prostokąta. Jego sierść jest bardzo krótka, na tułowiu dodatkowo bardzo sztywna.


Gończy polski to rasa psa coraz bardziej popularna wśród zwykłych śmiertelników. Dzieje się tak, gdyż jest to pies o bardzo ładnym wyglądzie. Ponadto posiada on łagodne usposobienie, co dla psa jest niezwykle istotne, gdyż zazwyczaj psa kupuje się z myślą o małych dzieciach.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*