Pies Hawańczyk – wymagania

Zdjęcie znalezione na stronie Tapeciarnia.pl

Hawańczyk jest psem domowym, może mieszkać zarówno w bloku, jak też w domu z ogródkiem. Lubi niezbyt długie spacery, zabawy na świeżym powietrzu, ale spać powinien w domu. Wygodne fotele, kanapy to jego ulubione miejsca odpoczynku i snu. Nie do pomyślenia jest by ten sprawny i silny ale równocześnie delikatny pies był przywiązany łańcuchem do budy lub umieszczony w ciasnym kojcu.

Byłoby to nieludzkie. Hawańczyk przejmuje atmosferę domu, jest czuły na radości i smutki domowników, dlatego też właścicielami psów tej rasy (zresztą nie tylko tej) powinny być osoby wrażliwe i opiekuńcze. Pies ten może być dodatkowym członkiem rodziny wielopokoleniowej jak też osoby samotnej. Najważniejsze, żeby nie zostawiać go na długie godziny w samotności. Hawańczyki nie wymagają specjalnego pożywienia.

Przeważnie są karmione wysokogatunkową suchą karmą wspomaganą mięsem, witaminami i warzywami. Dobrze traktowane zachowują na długie lata zdrowie i witalność. Najczęstszymi dolegliwościami nękającymi tą rasę to choroby reumatyczne. W zależności od warunków życia, przebytych chorób, hawańczyki żyją od 12 do 15 lat.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*