Pies Landseer – opis rasy, opinie

Psy oddają ludziom wiele cennych usług. Wiele z nich bywa stróżami i obrońcami. Niektóre z dużym powodzeniem pracują jako ratownicy górscy czy wodni. Tak też jest z przedstawicielami rasy landseerów. Te wielkie, gęsto obrośnięte sierścią pieski znakomicie sprawdzają się jako stróże i obrońcy. Bardzo często pracują też w straży przybrzeżnej, gdyż są wybornymi pływakami, kochają wodę, czuję się w niej pewnie, a po odpowiednim przeszkoleniu z łatwością ratują niedoszłe ofiary utonięcia.

Każdy Landseer pracujący z ratownikami wodnymi ma duże osiągnięcia w dziedzinie ratowania ludzi. Nie raz też zdarza się, że pies tej rasy, które wcale nie był przeszkolony do ratowania ludzi, rzuca się w wodę za swoim tonącym panem i z powodzeniem wynosi go na brzeg. Dlatego też pieskom tej rasy należy się od ludzi wielki podziw i wdzięczność. Ich dzielność, odwaga, gotowość niesienia pomocy oraz wyśmienite umiejętności pływackie uratowały już bowiem nie jednego człowieka przed straszliwą śmiercią w wodzie. Psy te zresztą potrafią być nie tylko ratownikami, ale też wspaniałymi przyjaciółmi, czułymi i wiernymi.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*