Pies Leonberger – wiadomości i informacje

Osoby, które hodują leonbergery, są z nich ogromnie zadowolone. Piesi te okazują się nie tylko ładne i inteligentne, ale również bardzo przyjaźnie nastawione do otoczenia. Bardzo przywiązują się one do właścicieli, a szczególnie do dzieci. Entuzjastycznie reagują na pieszczoty, chętnie się bawią i chodzą na długie spacery, podczas których mogą się do woli wyszaleć i pobawić z ludźmi.

Ludzie również bardzo się przywiązują do tych psów, gdyż posiadają one nie tylko wspaniały charakter, ale też cudowne, gęste i miękkie futro, do którego niezwykle przyjemnie jest się przytulać. Często, gdy jest nam bardzo smutno i zimno, Leonberger może nas wspaniale pocieszyć, przytulając się do nas. Psy te potrafią tez ogrzewać ludzi w trudnych warunkach, na przykład podczas śnieżycy w górach. Przytulanie się do nich ocaliło niejednego zbłąkanego turystę podczas zimy w górach. Leonbergery są bowiem bardzo duże, dzięki czemu mogą przekazać człowiekowi ciepło dosyć dużą powierzchnią, a ich futro stanowi dodatkową warstwę grzewczą.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*