Pies Manchester Terrier – charakter

Zdjęcie znalezione na stronie Akc.org

Manchester Terrier to stosunkowo niewielki wzrostem (maksymalnie do 40 cm) i niezbyt imponujący wagą (maksymalnie do 10 kg) krótkowłosy terier, który ciągle jakoś nie może zyskać większej popularności w Polsce.

Z wyglądu przypomina nieco małego dobermana, jednakże wyraźniej było to widać w okresie, kiedy zgodnie ze wzorcem rasy podcinano uszy wszystkim Manchester terierom. Odkąd tego zaniechano, zaczęły one mniej przypominać psa bojowego i na powrót stały się bardziej „terierowate”. W zdecydowanej większości psy tej rasy wyróżnia czarne jak smoła umaszczenie, z małą liczbą mahoniowych znaczeń, umiejscowionych głównie na kufie, pod oczami, na piersi oraz w okolicach żuchwy i podgardla.

Sierść o najkrótszym włosie wśród terierów, gładka, połyskliwa, ściśle przylegająca do skóry. Sylwetką Manchester teriery zdecydowanie się wyróżniają na tle innych przedstawicieli swojej grupy. Są eleganckie, postawne i bardzo proporcjonalnie zbudowane. Można nawet powiedzieć, że mają arystokratyczny wygląd.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*