Pies Mops – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Wall.alphacoders.com

Mopsy są psiakami, które nadają się do funkcjonowania nawet w małych mieszkaniach. Nie mają one jakichś szczególnych wymagać jeśli chodzi o pielęgnację oraz higienę ich sierści. Nie wymagają one zbyt częstego czesania, ani przeprowadzania kąpieli- jeśli nie musimy wykonywać tych zabiegów, lepiej tego nie róbmy- dla dobra naszego psiaka.

Mopsy posiadają wystające z czaszki oczy, które bardzo często są narażone na różnego rodzaju problemy zdrowotne. Warto delikatnie je przecierać lekko nasączonym w wodzie wacikiem lub specjalnym preparatem do oczu. Jeśli problemy są poważniejsze, należy się udać do weterynarza. Należy także pamiętać o pielęgnacji fałdek na ciele mopsa- powinny one być regularnie oczyszczane, aby nie pojawiła się grzybica. Powinniśmy także zadbać o przycinanie zbyt długich pazurów. 

Ważną rzeczą, jak się okazuje, jest to, aby usuwać naszemu mopsowi włoski z uszów, gdyż może to przyczynić się do wystąpienia zapalenia ucha naszego psiaka. Ze względu na jego anatomiczną budowę- skrócony pysk, mopsy mają ograniczenia w oddychaniu, dlatego też podczas upalnych dni powinniśmy mu zapewnić zacienione miejsce.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*