Pies Nowofundland – zachowanie

Zdjęcie znalezione na stronie Wykop.pl

Wiele osób uważa, że duże psy są groźne czy niebezpieczne. Jednak nie zawsze tak jest i bardzo często duże psy, są bardziej łagodne od psów ras mniejszych. Tak też jest w przypadku nowofundlandów, które to są bardzo delikatne i łagodne i chętnie bawią się z dziećmi. Takie duże rasy jak właśnie nowofundland mogą zrobić krzywdę jedynie niechcący, ważne jest więc by małych dzieci nie zostawiać z psem samych.

Psy rasy nowofundland to typowe psy pracujące, służące głównie do pracy w ratownictwie, gdyż świetnie czują się w wodzie. Jednak kiedyś bardzo często używano ich do zaprzęgów. Obecnie biorą one udział jedynie w zawodach zaprzęgów. Nowofundlanda pozna się po charakterystycznej masywnej głowie, a także dość długim, ale prostym lub lekko falującym umaszczeniu.

Jego sierść jest odporna na wilgoć czy przemoczenie, a jeśli chodzi o umaszczenie to przeważnie można spotkać psy tej rasy o umaszczeniu czarnym czy białym, choć występują one również w umaszczeniu brązowym czy stalowym inaczej nazywanym niebieskim.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*