Pies Ogar Polski – charakter

Zdjęcie znalezione na stronie Psy24.pl

Charakter ogara polskiego jest bardzo zróżnicowany. Jest to pies niezwykle towarzyski, bardzo spokojny i zrównoważony. Odpowiednio wychowany ma bardzo dobre kontakty z dziećmi i nie przejawia wobec nich jakiejkolwiek wrogości.

Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że rasa ta przejawia dużą niezależność. Jest to typowe u psów, które mają zdolności myśliwskie. Aby więc móc wychować odpowiednio takiego psa trzeba bardzo doświadczonego i odpowiedzialnego tresera. W przeciwnym razie pies może zdominować właściciela i trzymanie go może stać się uciążliwe. Wychowane odpowiednio psy nie są uciążliwe w domu. Zachowują się spokojnie i nie domagają się biegania na świeżym powietrzu.

Jednakże należy je często wypuszczać, gdyż uwielbiają bieganie. Podczas spacerów należy bezwzględnie utrzymywać nad nimi kontrolę. Nie można pozwalać aby np. biegały same. W przeciwnym razie mogą np. w nieoczekiwanym czasie i miejscu próbować przywitać innego przechodnia, co może skończyć się problemem dla niego, psa oraz samego właściciela.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*