Pies Owczarek Australijski – opis rasy

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jeżeli pragniemy mieć psa, musimy pamiętać, że posiadania zwierzaka to nie tylko przyjemność, ale też obowiązek. Psa trzeba wyprowadzać na spacer przynajmniej trzy razy dziennie, dawać mu jedzenie o odpowiedniej wartości odżywczej, zapewnić mu miękkie i ciepłe leżysko, czesać go, a także się z nim bawić. Nie można też zapomnieć o jego regularnych szczepieniach u weterynarza.

Jeżeli decydujemy się kupić owczarka australijskiego, musimy szczególnie pamiętać o zapewnieniu mu odpowiednich warunkach. Pies ten okazuje się wyjątkowo miły i przyjazny, jednak źle znosi brak towarzystwa, aktywności ruchowej i intelektualnej. Dlatego też owczarek australijski powinien codziennie odbyć jeden dłuższy spacer, połączony z bieganiem, aportowaniem i innymi zabawami. Gdy zaś przebywa w mieszkaniu, trzeba od czasu do czasu go pogłaskać, mówić do niego, okazywać mu sympatię. Dobrze też kupić mu jakieś gumowe zabawki, aby mógł czasami sam się sobą zająć. Nie można też zapomnieć o jego czesaniu raz na tydzień, a w czasie linienia nawet codziennie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*