Pies Owczarek Niemiecki – żywienie

Zdjęcie znalezione na stronie E-lecznica.pl

W zależności od wieku owczarki niemieckie wymagają różnej diety. Szczeniaki potrzebują różnorakiej, bogatej w składniki odżywcze diety. Potrzebują znacznej ilości białek, tłuszczy i witamin. W trakcie dorastania psy te bardzo przybywają na wadze.

W pewnym okresie jest to przyrost rzędu 1 kg na tydzień. W związku z tym trzeba pamiętać, że może dojść do problemów z kośćcem i jego rozwojem. Gdy pies jest już dorosły, posiada on bardzo delikatny żołądek. Należy więc ograniczać ilość podawanych tłuszczy i ciężkich pokarmów. Możemy karmić psa makaronem, kaszą, mięsem surowym bądź gotowanym, oraz podrobami. Dodatkowo można podawać ryby, jaja i sery. Szczególnie w wieku szczenięcym trzeba podawać znaczne ilości mleka. Organizm psa przyswaja wtedy mleko lepiej, niż ciężkie posiłki. Dodatkowo wzmocni to kościec, co też nie jest bez znaczenia.

Tak zbilansowana dieta na pewno sprawi że pies będzie zadowolony i radosny a my będziemy mogli długo cieszyć się jego towarzystwem. Poza tym spacerując po mieście z pięknym i zadbanym psem, będziemy mieć wiele powodów do dumy.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*