Pies Owczarek Podhalański – wychowanie

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

W życiu każdego psa ważne jest odpowiednie wychowanie. Bez niego nasz pupil może stać się agresywny lub dominować w rodzinie. Osamotniony pies, który nie ma kontaktu z człowiekiem może stać się dzikim zwierzęciem, groźnym dla otoczenia.

Dlatego przed kupnem psa trzeba sobie postawić pytanie czy będę potrafił go wychować i nauczyć by wobec obcych ludzi nie był agresywny. Owczarek podhalański jest psem o łagodnym usposobieniu, który chętnie współpracuje z człowiekiem. Niestety mimo to jego tresura jest trudna. Wychowanie musi być konsekwentne i powinniśmy się w nie całkowicie zaangażować. Trzeba mu poświęcić wiele uwagi podczas szkolenia, ponieważ jest on psem inteligentnym i nie zawsze będzie on słuchał naszych komend, gdyż sam potrafi ocenić sytuację. Uczenie powinno opierać się na pozytywnych bodźcach i doświadczeniach.

Owczarek podhalański nie zapomina raz wyuczonych czynności, dlatego nie trzeba go drugi raz szkolić. Wychowanie psa nie jest takie proste i czasami może być kłopotliwe, dlatego najlepiej oddać go na tresurę. Nauczy się na niej podstawowych komend i współżycia z innymi ludźmi i zwierzętami.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*