Pies Owczarek Środkowoazjatycki – opis rasy

Jeżeli pragniemy mieć psa, któremu naprawdę możemy zaufać, powinniśmy zdecydować się na jakiegoś owczarka. Psy tej asy z natury okazują się wierne, oddane i lojalne. Cechuje je spora czujność i inteligencja, a także siła i odwaga, dlatego też szybko dostrzegają niebezpieczeństwo, mogą nas przed nimi ostrzec, a nawet obronić. Jednym z najbardziej sympatycznych owczarków okazuje się owczarek środkowoazjatycki.

Jest to duży, jasny, puchaty pies, który wzbudza zaufanie samym swoim godnym wyglądem wielkiego, pluszowego misia, niepozbawionego jednak siły. Jest to pies łagodny i przyjazny, jednak w razie zagrożenia potrafi przekształcić się w zwierze ostre i agresywne. Nigdy jednak nie zdarza mu się atakować bez powodu. Jest na to zbyt zrównoważony i spokojny. Pies ten okazuje się wybornym kompanem, wyjątkowo dobrze czuje się w towarzystwie, także dzieciaków. Chętnie słucha ludzkich zwierzeń, daje się głaska i przytulać, a kontakt z jego obfitym, miękkim futrem jest przemiły i naprawdę bardzo krzepiący. Takiemu przyjacielowi można zaufać w stu procentach, gdyż na pewno nigdy nas nie zawiedzie, nie opuści.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Zielonyogrodek.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*