Pies Owczarek Szetlandzki – wiadomości

Chociaż dawniej owczarek szetlandzki był traktowany głównie jako pies pasterski, którego zadaniem było strzeżenie stada bądź zagrody, to jednak należy uczciwie przyznać, że owczarek szetlandzki doskonale sprawdza się również jako pies domowy. Rewelacyjnie odnajduje się praktycznie w każdej sytuacji, zarówno w mieszkaniu w bloku, w niewielkim domku na wsi, czy rezydencji położonej na obrzeżach miasta. Jest bardzo wytrzymały, odporny na większość chorób, a nawet na niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne.

Niemniej jednak nie jest to pies, który przez cały czas powinien być trzymany na dworze. Jest bardzo temperamentny i energiczny. Doskonale sprawdza się w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia i uprawiający różnego typu sporty. Będzie bowiem bardzo chętnie im towarzyszył. Swym temperamentem na głowę bije swojego krewniaka collie. Do późnej starości jest niezwykle energiczny i skory do zabaw. W razie potrzeby potrafi jednak poskromić swój temperament. Z tego powodu bardzo często jest wykorzystywany do dogoeterapii.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*