Pies Owczarek Węgierski Komondor – zdrowie

Zdjęcie znalezione na stronie Garnek.pl

Owczarek węgierski komondor nie jest psem zbytnio chorowitym. Nie ma jakiś specjalnych schorzeń które mogą mu zagrozić. Jednakże trzeba pamiętać o profilaktyce, która może znacznie przedłużyć życie naszego psiaka i uchronić go przed różnorakimi chorobami.

Jeśli już mamy psa tej rasy, musimy pamiętać, że jest on bardzo narażony na skręt żołądka. Musimy więc rozdzielać mu posiłki, oraz zapewnić odpoczynek po karmieniu. Psom tym rosną też dosyć mocno włoski w uszach. Konieczne jest ich ciągłe usuwanie. W przeciwnym razie może dojść do zaczopowania kanalika słuchowego, co z kolei może doprowadzić do stanów zapalnych. Również trzeba pamiętać, aby nasz pies miał możliwość ścierania pazurów.

Jeśli zaś nie ma takiej możliwości, pazury muszą być ucinane przez właściciela, albo weterynarza. W związku z długą sierścią, psom tym zaleca się zakrapianie skóry kroplami przeciwko pchłom i kleszczom. Po częstych spacerach, głównie w okresie letnim mogą one bowiem zagnieździć się w sierści psa, co może spowodować nawet śmierć zwierzaka.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*