Pies Pekińczyk – informacje

Zdjęcie znalezione na stronie E-lecznica.pl

Wszyscy pragniemy by nasz pupil był psem, który jest odpowiedni do życia w rodzinie. Powinien być on opiekuńczy względem dzieci, przyjazny oraz bardzo cierpliwy. Niestety nie wszystkie rasy nadają się dla dzieci, niektóre są agresywne i potrzebują silnej ręki.

Musimy więc wykazać się odpowiedzialnością przed kupnem psa. Musimy też zapoznać się z rasą poprzez czytanie artykułów w internecie i wysłuchania porad fachowców. Pekińczyk jest to rasa, która nie jest odpowiednia dla małych dzieci, ponieważ psy te lubią spokój i nie cierpią hałasu. Nie są one co prawda psami agresywnymi ale nie przepadają za energicznymi maluchami. Psy te są indywidualistami, dlatego lepiej się czują, gdy maja opiekę jednego pana niż całej rodziny. Wychowanie takiego psa jest bardzo trudne, ponieważ czasami ma on napady złości.

Pekińczyki są wierne i lojalne wobec swojego właściciela i potrafią walczyć w jego lub w swojej obronie. Charakter psa nie jest uległy dlatego musi być traktowany z szacunkiem. Pamiętajmy o tym by nigdy nie zostawiać naszego pupila samego z małym dzieckiem, gdyż może się to skończyć tragicznym wypadkiem.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*