Pies pod choinkę

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Bardzo często, szukając prezentów dla naszych najbliższych, które wylądują pod świątecznym drzewkiem, myślimy o oryginalności. Kombinujemy, szukamy, aż wreszcie wpada nam do głowy niesamowity pomysł: pies!!! Kto nie przygarnąłby małej, futrzastej kuleczki??? Zanim jednak podejmiemy niezbyt rozsądną decyzję, warto się zastanowić nad konsekwencjami jej podjęcia. Pies dla rodziny może się okazać wspaniałym towarzyszem albo prawdziwym utrapieniem.

Nie wszystkie psy są stworzone do tego, żeby np. przebywać z dziećmi, które bardzo często potrafią nawet nieświadomie robić czworonogowi krzywdę. Zanim sprezentujesz komuś futrzastego pupila, warto zorientować się, czy ta osoba jest chętna, aby wydawać pieniądze na utrzymanie Azora czy Burka. W kosztorysie należy pamiętać o regularnych wizytach u weterynarza. Warto wziąć pod lupę odpowiedzialność potencjalnych właścicieli. Pies to nie zabawka, ale może się im znudzić… Ogromne ilości czworonogów każdego dnia lądują na bruku, tylko dlatego, że ich posiadacze nie przemyśleli decyzji, czy aby na pewno chcą mieć psa. Rozpatrzmy wszystkie za i przeciw zanim się zdecydujemy na przygarnięcie do domu pieska.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*