Pies Posokowiec Bawarski – informacje

Nie każdy pies okazują się skory do nauki. Niektórym brakuje inteligencji do opanowania różnych sztuczek czy do nauczenia się, jak być psem stróżującym i obronnym. Inne psiaki z kolei są samowolne i dlatego nie chcę się uczyć, gdyż wolą chodzić własnymi ścieżkami. Nie brakuje też jednak zwierzaków, które chętnie chłoną nową wiedze i umiejętności. Należy do nich między innymi Posokowiec bawarski.

Jest to pies duży, silny i wytrzymały, który znakomicie radzi sobie na torze przeszkód. Po odpowiednim przeszkoleniu potrafi on stać się wyśmienitym psem stróżującym i obronnym. Nie atakuje nigdy pierwszy, lecz w razie cudzej agresji reaguje błyskawicznie i zaczyna bronić siebie, swojego terytorium, bliskich sobie osób. Posokowiec jest też psem potrafiącym zdobyć ludzka sympatię. Jest on bowiem przyjazny względem znajomych ludzi i chętnie się z nimi bawi oraz pozwala im się uczyć nowych sztuczek. Jeżeli zaś chodzi o obcych, to posokowiec jest wobec nich bardzo długo nieufny i ostrożny. Trzeba czasu, aby zaskarbić sobie jego sympatie i zaufanie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Psy-pies.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*