Pies Rottweiler – wygląd

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Jedną z ras wywodzących się z kraju naszych sąsiadów, jest rottweiler. Rasa ta znalazła się na terenie Niemiec już w czasach rzymskich, a psy te chroniły rzymian, przed napaścią german. Współcześnie natomiast pies ten został opisany przez niemieckiego kynologa i został uznany za psa wywodzącego się z jednego z landów Niemiec, Szwabii.

Psy tej rasy są raczej zaliczane do psów dużych, gdyż ich wysokość sięga około 60 centymetrów, choć jest to rozróżnione osobno dla psów i suk. To samo dotyczy wagi, która wynosi około 50 kilogramów. Jeśli chodzi o sierść to jest ona średnia i twarda w dotyku. Umaszczenie tej rasy zawsze jest czarne, choć w niektórych miejscach kolor z czarnego przechodzi w ciemny brąz, fachowo określany mianem podpalanego.

Do dzisiaj psów tych używa się jako psów stróżujących, choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu, były to psy pracujące. Co ciekawe już na początku XX wieku zaczęto używać psów tej rasy w policji. Jeśli interesujemy się tą rasą powinniśmy pamiętać, że wymaga ona odpowiedniego prowadzenia.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*