Pies Shar Pei – wychowanie

Zdjęcie znalezione na stronie Sharpei-bonomiella.pl

Shar pei dobry jest dla doświadczonych osób, które będą potrafiły go wychować, ponieważ nie jest to zbyt proste. Pies ten posiada silny charakter i pełen godności sposób bycia, dlatego nie łatwo będzie go czegokolwiek nauczyć.

Nie jest on posłuszny i nie wykonuje naszych poleceń jeśli nie widzi w nich sensu. Odznacza się inteligencją, dzięki czemu potrafi ocenić nasze działania wobec niego. Ciągłe wydawanie komend tylko go zniechęci do robienia tego czego od niego oczekujemy. Shar pei cechuje niezależność i indywidualność, dlatego nie lubi on szkolenia czy tresury. Jednak wychowanie musi przebiegać konsekwentnie i prowadzone powinno być spokojnym ale stanowczym głosem.

Pamiętajmy, że na psa nie wolno krzyczeć jeśli mu się coś nie powiedzie. Jest to pies który słucha się on przede wszystkim swojego właściciela. Mimo wszelkich trudności konsekwentnym i cierpliwym postępowaniem wychowamy odpowiednio naszego pupila. Dzięki takiemu zachowaniu w przyszłości będzie to pies łagodny, posłuszny i bardzo oddany.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*