Pies Springer Spaniel Angielski – wymagania

Zdjęcie znalezione na stronie Tamaam.pl

Kiedy posiadamy zwierzaka, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów. Jednym z nich jest rola, jaką w naszym życiu ma odegrać pies. Powinniśmy znaleźć w swoim harmonogramie czas dla naszego pupila, ponieważ małego szczeniaczka nie powinno zostawiać się samego na cały dzień.

Musimy zrozumieć, że jesteśmy odpowiedzialni za naszego czworonoga i że jest on od nas zależny. Należy o niego dbać, aby nie czuł się samotny i opuszczony. Trzeba być też odpowiedzialnym w stosunku do naszego szczeniaka, ponieważ sam sobie nie poradzi w codziennym życiu. Springer spaniel angielski jest psem łagodnym i wymaga od opiekunów wiele troski i zainteresowania. Jako mały szczeniak wszystko szybko pojmuje, dlatego trzeba uważać aby nie nabrał złych nawyków.

Należy razem z nim poznawać świat zewnętrzny, aby nie czuł się przerażony. Podczas szkolenia nigdy nie powinniśmy go bić, ponieważ może on wykazywać w przyszłości agresje i być lękliwy. Springer spaniel angielski dobry jest dla początkujących, gdyż jest to pies z natury posłuszny a jego wychowanie nie jest aż tak trudne.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*