Pies Szpic Fiński – porady

Zdjęcie znalezione na stronie My-pets-dog.blog.onet.pl

Jeśli planujemy jakiś spacer ze szpicem fińskim, musimy uważać na psa praktycznie w każdej chwili. Musi być on ciągle pod kontrolą, aby nikomu nie zrobił krzywdy. Jego stosunek do obcych ludzi i małych zwierząt jest bowiem co najmniej negatywny.

Nie nadaje się on co prawda na psa stróżującego, ale ma zwyczaj śledzenia obcych ludzi co jest związane z jego nieufnością. Musimy też uważać idąc na spacer choćby do lasu. Jeśli nasz szpic fiński poczuje gdzieś jakąś niewielką zwierzynę (a ma do tego uwarunkowania genetyczne), może nieoczekiwanie zbudzić się w nim instynkt łowiecki. Nikt przecież nie chce później szukać psa w lesie i zastanawiać się gdzie mógł on polecieć. Pół biedy, jeśli zaatakuje on w lesie jakąś wiewiórkę czy też inne zwierzę.

Co wtedy jeśli nasz pies będzie próbował upolować naszego królika albo inne zwierze naszych choćby sąsiadów? Trzeba więc odpowiednio przemyśleć zakup takiego psa, jeśli mamy w domu inne małe zwierzęta. Przyjmując do domu kolejnego pupila trzeba stworzyć dobrą i przyjacielską atmosferę między wszystkimi mieszkańcami, aby nie dochodziło do złych incydentów.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*