Pies Wilczur – usposobienie

Wilczur to pies bardzo popularny. Z tego powodu psy te bardzo często są do siebie porównywane. Bardzo często dziwimy się także dlaczego jeden wilczur jest posłuszny i ułożony, jeden zachowuje się jak leniwy, niewiele rozumiejący psiak, a jeszcze inny ma skłonności do zachowań agresywnych. To jaki jest ostateczny charakter psa uzależnione jest w dużej mierze od tego w jaki sposób go wychowamy. Wilczur jest psem bardzo elastycznym.

Z tego powodu stosunkowo łatwo jest modelować jego charakter. Z tego powodu powinniśmy bardzo mądrze i sumiennie podejść do jego tresury. Bardzo ważne jest nasze podejście. Jeśli chcemy, aby nasz pies był posłuszny i zdyscyplinowany powinniśmy sami kierować się praktycznie żelazną konsekwencją. Ważny jest także system w jakim prowadzimy psa.Zdecydowanie bardziej niż system kar sprawdza się system nagród. To bardzo ważne. Musimy bowiem pamiętać o tym, że jeśli wilczur znajdzie się w niepowołanych rękach to można z niego stworzyć psa bardzo niebezpiecznego i groźnego dla otoczenia.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*