Podchodzenie żółwia żółtolicego

żółw żółtolicy

Jednym z ładniejszych i ciekawszych osobników pośród żółwi jest żółw żółtolicy, który nazywany bywa również żółwiem żółtouchym. Jego bardzo specyficzny wygląd od razu rzuca się w oczy i daje się zapamiętać. To jeden z ciekawszych okazów żółwi i bardzo często hodowany jest kolekcjonersko albo ozdobnie. Ponieważ wygląda naprawdę atrakcyjnie, często wykorzystywany jest jako ozdoba, dekoracja w różnych miejscach. Jego skorupa jest bardzo atrakcyjna i co ciekawe jej barwa zmienia się wraz z wiekiem żółwia.

zwierzęta
Żółw żółtolicy – zdjęcie ze strony Blogspot.com

Młody żółw ma skorupę bardziej żółtozieloną, jasną. Z czasem, zmienia się jej kolor w kierunku bardziej zielonego, ciemnozielonego czy nawet oliwkowego. Stare żółwie zdarzają się ze skorupami nawet czarnymi, co jest dużą ciekawostka w gronie tych zwierząt. Samce są nieco mniejsze niż samice. Jednakże, samce mają większe i grubsze ogony i dłuższe pazury. Żółwie są piękne, atrakcyjne i bardzo dekoracyjne. Doskonale nadają się do hodowania. Nie są też trudne w utrzymaniu co znacznie podnosi ich atrakcyjność.

Zobacz także: popularne rasy psów

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*