Bojowy Pies Kanaryjski – budowa

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Wysokość dorosłych psów sięga od 60 do 66 cm, a ich waga waha się między 35 a 40 kg. Bojowy pies kanaryjski jest psem, który lubi ciepło. Już na pierwszy rzut oka możemy odczytać, że psy te nie są zbyt “łagodne”.

Posiadają one proporcjonalny do całości ciała łeb, w którym są osadzone niezbyt duże, owalne oczy, leciutko układające się w skok- przeważnie spotyka się je w kolorze brązowym; na linii nieco trochę powyżej oczy, po bokach głowy znajdują się niezbyt duże uszy, przeważnie w kształcie trójkąta. Wygląd jego twarzy nie za bardzo wzbudza sympatię u innych osób. Posiadają one bardzo silne szczęki, dlatego też są zaliczane do psów niebezpiecznych; są one bardzo silne i umięśnione. Mają masywną sylwetkę; mocny zad; mocne i silne kończyny i łapy; ogon średniej długości- nie za krótki nie za długi- luźno zwisający.

Umaszczenie tej rasy jest różne. Najbardziej znanym ubarwieniem tej rasy jest przeważnie kolor czarny (czysty) lub z ewentualnymi dodatkami- pręgami w innych kolorach. Można spotkać rasy tych psów występujące w nieco jaśniejszych kolorach.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

1 Komentarz

  1. Bojowy pies kanaryjski to bardzo ciekawa rasa. Miałem tego psa przez kilkanaście lat. Ma bardzo twardy charakter. Sprowadzony został z hodowli w przystępnej cenie. Mój osobnik miał 34 kg. Był wysoki, ponad pół metra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*