Chow chow – sierść, poradnik, wygląd

chow chow

Rasa chow chow to psy z Mongolii. W dawnych wiekach był przeciwnikiem złych duchów oraz bronił świątyń, wizerunek tych psów zachował się na reliefach i jest ozdobą wielu budynków. Rasa jest znana od ponad 2000 lat. Są psy wytrzymałe, silne oraz odporne. Trudne warunki pogodowe są dla nich bardzo męczące. Chow chow ma lekki chód, jego klatka piersiowa jest wypięta, ogon puszysty, zawinięty do góry. Chow chow ma sierść w kolorach rudym, czarnym, białym, kremowym, niebieskim oraz cynamonowym.

Ich sierść jest gęsta oraz puszysta. Chętnie nawiązują kontakt z ludźmi, są spokojne, spacery to ich ulubiona aktywność. Suki tej rasy są głośne, chętnie szczekają. Psy linieją i tracą sierść. Należy je szczotkować i raz lub dwa razy w roku wykąpać. Zwierzęta są podatne na alergie oraz uczulenia wszelkiego rodzaju. Z wyglądu przypominają lwy, a psy tej rasy są popularne od końca XIX wieku, gdy trafiły do Wielkiej Brytanii. To rasa efektowna, piękna i wyjątkowa. Warto pamiętać o urokach tej rasy i kupić psa do domu z ogrodem. W bloku ten pies będzie się męczył.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*