Duży Szwajcarski Pies Pasterki – cechy

Duże i puszyste psy podobają się wielu osobom. Są one bowiem bardzo ładne, a przy tym niezwykle przyjemnie jest się do nich przytulać. W dodatku są to zwierzaki, które nie odczuwają potrzeby ciągłej manifestacji swojej siły. Wykazują dużą sympatię względem człowieka, chętnie pozwalają się głaskać i przytulać.

Są również skore do zabawy, zwłaszcza w towarzystwie dzieciaków. Wśród sporych rozmiarów, puszystych piesków znajduje się miedzy innymi duży szwajcarski pies pasterski, bardzo inteligentny i pozytywnie usposobiony do ludzi. Gdy jednak posiadamy takiego psa, musimy pamiętać o regularnym czesaniu jego futra, szczególnie w czasie linienia. Warto również od czasu do czasu go wykąpać. Pasterskie psy na ogól potrafią pływać i dobrze czują się w wodzie, zatem można kąpać je w rzece. Można jednak zdecydować się też na wykąpanie ich w wannie, przy użyciu specjalnego psiego szamponu. Nie należy jednak myc zwierzaków w kosmetykach przeznaczonych dla ludzi. Mogłoby to bowiem okazać się niebezpieczne dla ich skóry i sierści.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Wikipedia.org

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*