Nauka aportowania

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Posiadanie psa wydaje się być dla nas bardzo cenne. Jest to dla nas świetny przyjaciel, który może spędzać z nami czas. A trzeba zaznaczyć, że możemy starać się go nauczyć pewnych rzeczy. I powinniśmy starać się to czynić w momencie, gdy pies jest jeszcze szczeniakiem. Wtedy będzie mógł to opanować, jak i starać się być w tej kwestii posłuszny przez cały swój okres życia. Mamy tutaj na myśli naukę aportowania.

W sytuacji, gdy będziemy wybierali się z naszym psem na dwór, to w takim momencie chcielibyśmy, aby się on wybiegał. Dobrze jest go nauczyć takiego aportowania. W tym celu wystarczy wziąć odpowiedni patyk, jak i starać się go rzucać na odpowiednią odległość. Odpowiednim tonem głosu powinniśmy zaznaczyć, aby przyniósł taki patyk. Jeśli będziemy w taki sposób ćwiczyć swojego psa, to możemy być pewni, że z czasem okaże się dla nas posłuszny. Warto jest wspomnieć, że możliwości takiego psa są przede wszystkim zależne od naszego zaangażowania. Dlatego powinniśmy się w tym zakresie odpowiednio rozwijać.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*