Pies Cavalier King Charles Spaniel – pielęgnacja

Zdjęcie znalezione na stronie Charlesspaniel.pl

Pies to bardzo ważny element życia każdego dziecka. Dziecko może się nauczyć bardzo wiele podczas zajmowania się swoim zwierzakiem. Przede wszystkim w momencie, gdy posiadanie psa nie kończy się na zabawie z nim, ale także zawiera opiekę nad nim i dbanie o niego.

Dziecko uczy się w ten sposób odpowiedzialności dbając o swojego pupila. Jeżeli kupujemy dziecku psa rasy cavalier king Charles spaniel, to warto pomyśleć o nauczeniu dziecka jak go pielęgnować. Otóż niezbędne będzie zakupienie specjalnej szczotki, aby go czesać najczęściej jak się da. Cavalier king Charles spaniel posiada bardzo długą sierść i dlatego od czasu do czasu będzie trzeba udać się z nim do psiego fryzjera. Dziecko musi nauczyć się, że nie wystarczy pobawić się ze swoim pieskiem, ale trzeba także się nim opiekować.

Pies to nie zabawka, ale spora odpowiedzialność.Bardzo wielu rodziców obecnie zapomina, że pies niesie ze sobą potrzebę opieki. Gdy mały szczeniak wyrośnie coraz częściej po prostu się go pozbywają.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*