Pies Chart Afrykański – aktywność

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Przed zakupem charta afrykańskiego trzeba się zastanowić jakiego psa poszukujemy. Czy chcemy pupila który będzie potulnie siedział przy nas gdy oglądamy telewizję, czy też chcemy aby on sam próbował wyciągnąć nas na spacer połączony z bieganiem. Równie ważne jest, czy ten pies będzie potrafił odpowiednio zachować się wobec bliskich i nieznanych osób.

Chart afrykański jest dobrym psem jeśli poszukujemy stróża do obejścia. Jest dobry ponieważ trudno sprawić, aby nam zaufał. Takie przekonywanie do siebie psa może trwać wiele tygodni. Rasa ta jeśli mieszka już z np. rodziną to wybiera sobie jedną osobę której tak naprawdę ufa. W związku z tym lepiej mieć się na baczności jeśli mamy dzieci i nie pozwalać im na samodzielną zabawę z psem.

Konieczne więc jest odpowiednie zamknięcie go, jeśli przychodzi do nas inna osoba której on nie zna. Może być to bowiem źródłem wielu problemów. Wydaje się więc że taki pies nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli poszukujemy przyjacielskiego psa rodzinnego który będzie spokojnie obok nas grzał się przy grzejniku.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*