Pies Czarny Terier Rosyjski – wygląd

Zdjęcie znalezione na stronie Opsach.pl

Czarne teriery rosyjskie jak sama nazwa sugeruje przeważnie są czarnej maści lub czasem również czarnej z delikatnym siwym nalotem. Jednakże biorąc pod uwagę złożone pochodzenie tej rasy zdarzają się także odstępstwa od tego standardu.

 Najczęściej zdarza się, że takie niestandardowe egzemplarze mają barwę czarną podpalaną lub czaprakową (brązowo-czarną). Bardzo rzadko natomiast, jednakże zdarzają się również szczenięta terierów rosyjskich o barwie błękitnej, biszkoptowej, czarno-srebrnej lub białej (ale nie-albinosy). Czarne teriery rosyjskie pokryte są na całym ciele grubą warstwą włosów, z charakterystycznym lekkim załamaniem.

Włosy te są twarde z tzw. podszerstkiem, czyli miękką warstwą futra znajdującą się pod właściwą okrywą włosową, która stanowi dodatkową izolację oraz jakby rusztowanie dla właściwego włosa. Rasa ta posiada charakterystycznie, uznawane za ozdobne, owłosienie na brodzie, wąsach i grzywce, a także na tylnich i przednich kończynach, które dodaje mu specyficznego uroku.

O autorze

Cześć, nazywam się Damian i od  bardzo dawna zajmuję się tematyką związaną z zwierzętami. Był w moim życiu taki okres, że interesowały mnie również kwiaty jednak zrezygnowałem z tego hobby. W mojej hodowli mam obecnie 3 psy i żółwie. Miałem również myszoskoczki, chomiki, akwarium z rybami i inne zwierzaki. Mam nadzieję, że moje newsy na stronie będą dla Ciebie ciekawe…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*